Nazar Sigaher
Nazar Sigaher

2006 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İç mimarlık bölümünü bitirdi. Öğrenimi süresince ve devamında birçok mimarlık firmasında çalışan tasarımcı, mobilya tasarımına da ağırlık verdi. Tasarımlarından ‘’Over’’ isimli oturma sistemi, Derin firmasının 2006 koleksiyonu’nda yeraldı. ‘’Over’’, Milano design week ve New York ICFF’de sergilendi. Tasarımcı, aynı yıl Wallpaper dergisi tarafından Türkiye’den gelecek vaat eden 10 tasarımcı arasında gösterildi.
Meyer tarafından üretilen ‘’Frame’’ adlı saat tasarımı, İsviçre’nin Lozan şehrinde bulunan MUDAC  ve devamında Belçika’nın Hornu şehrindeki CID Tasarım ve Çağdaş Sanat Müzesi’nde sergilendi. ’’Telling Time’’ isimli sergide Avrupa’nın bir çok müzesinden ve özel koleksiyonlardan toplanan, son 500 yıla ait 150 parça oluşan bir saat seçkisi yer aldı.

2013 yılında ortağı Emre Evrenos ile birlikte Daedalus markasını kurdu.

2014-2018 yılları arasında Kadir Has Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünde yapmış olduğu yarı zamanlı öğretim üyeliğine Bahçeşehir Üniversitesi’nde devam etmektedir.

2013 yılından bu yana farklı kurum, firma ve şahıslara yaptığı İç mimarlık ve ürün tasarımı çalışmalarını, Daedalus markası ve üniversitedeki öğretim görevi ile birlikte devam ettirmektedir.

Nazar Sigaher
Nazar Sigaher
Nazar Sigaher